Započinju četverodnevne radionice za buduće poduzetnike

Radionice će pomoći budućim poduzetnicima da razviju svoje poslovne ideje.

Agencija za razvoj Zadarske županije ZADRA NOVA u partnerstvu sa Zadarskom županijom i Hrvatskim zavodom za zapošljavanje, u sklopu projekta SOS – Surađuj i ostvari sebe info radionicama je započela s provedbom programa SOS Start.

Projekt SOS je financiran iz „Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014-2020" Europskog socijalnog fonda  kroz natječaj „Lokalne inicijative za poticanje zapošljavanja - faza III" ukupne vrijednosti 1.925.833,68 HRK.

Nakon održanih info-radionica u Biogradu, Benkovcu i Zadru, SOS Start se nastavlja s četverodnevnim radionicama namijenjenim budućim poduzetnicima, te s  natjecanjem timova s poduzetničkim idejama (#Zadaryouthchallenge), a što bi trebalo pomoći u pripremi za natječaj za dodjelu financijskih potpora poduzetnicima početnicima. Ove potpore za samozapošljavanje će se dodjeljivati na temelju kriterija za odabir prijava pristiglih na javni poziv čija objava se uskoro očekuje.

Radionice su oblikovane za buduće poduzetnike za koje se pretpostavlja da nemaju prethodnih znanja o poduzetništvu.

Cilj radionica je pripremiti i informirati buduće poduzetnike o tome kako uklopiti svoje poslovne ideje u realne okvire, jasno sagledati poslovne prilike, te usmjeriti i voditi poslovne aktivnosti i troškove.

Na radionicama mogu sudjelovati nezaposlene osobe koje su ujedno i pripadnici ciljanih skupina projekta:

- Dugotrajno nezaposleni,

-  Mladi do 29 godina,

-  Žene,

-  Hrvatski branitelji,

-  Članovi obitelji stradalnika domovinskog rata,

-  Djeca hrvatskih ratnih vojnih invalida,

-  Djeca dragovoljaca domovinskog rata,

-  Osobe s invaliditetom,

-  Pripadnici nacionalne manjine te

-  Osobe od 50 godina i starije.

Pripadnost ciljanoj skupini dokazuje se odgovarajućim dokumentima.

Radionice će se održavati u COIN-u, Put Murvice 14, s početkom u 9 sati.

Program radionica:

18.11. – Osnove poduzetništva

19.11. – Pokretanje poslovanja i marketing

20.11. – Financijsko poslovanje i poslovni plan

21.11. – Prezentacija poslovnog plana

Broj sudionika na radionicama je ograničen, a sve zainteresirane pozivamo da se prijave na radionice putem linka.

Za sve dodatne informacije nas možete kontaktirati na zadra@zadra.hr .