SOS Start kroz dodjelu potpora male vrijednosti za poduzetnike početnike te ciklus edukacija i savjetovanja

Agencija za razvoj Zadarske županije ZADRA NOVA u partnerstvu sa Zadarskom županijom i Hrvatskim zavodom za zapošljavanje, u sklopu projekta SOS – Surađuj i ostvari sebe započinje s provedbom programa SOS Start.

Program uključuje dodjelu potpora male vrijednosti za poduzetnike početnike te ciklus edukacija i savjetovanja vezanih za samozapošljavanje. Program je usmjeren na dugotrajno nezaposlene osobe, mlade do 29 godina, žene te ostale pripadnike ranjivih skupina.

Edukacijama koje će se odvijati tijekom studenog (od 18. do 26. studenog 2019.) planira se osnaživanje i razvoj poduzetničkih vještina ciljanih skupina, a kako bi se mogli prijaviti s kvalitetnim poduzetničkim projektom na javni poziv za dodjelu bespovratnih sredstava za samozapošljavanje u iznosu do 70.000,00 kuna. Objava javnog poziva planirana je krajem studenog ove godine, a dodjela prvih sredstava do kraja siječnja 2020. godine.

Nezaposlene osobe, da bi koristili potporu, moraju sudjelovati u predviđenim edukacijama te aktivnostima savjetovanja za samozapošljavanje koje će također prethoditi prijavi na javni poziv.

Predstavljanje programa SOS Start i uvod u obrazovne module organizirat će se za ciljane skupine u Biogradu, Benkovcu i Zadru:

  • ponedjeljak, 4.11.2019. godine, Biograd na Moru, Gradska vijećnica, Trg kralja Tomislava 5, od 9:00 do 12:00 sati
  • utorak, 5.11. 2019. godine, Benkovac, Gradska knjižnica, Šetalište kneza Branimira 46, od 9:00 do 12:00 sati
  • srijeda, 6.11. 2019. godine, Zadar, COIN coworking, Put Murvice 16, od 9:00 do 12:00 sati